Prosinec 2007

Lucka

26. prosince 2007 v 18:23 | liz |  Spřátelené blogy
Další a moc hezkej blog je Lucky, na jejíž stránky se dostaneš tímto odkazem klikni...rozhodně se tam koukni, co ti to udělá?

Věštění z ruky

16. prosince 2007 v 15:45 | liz |  Magie
Dlaň versus prsty
Pokud po porovnání dlaně a prstů jsou delší prsty než dlaň, patří člověku, který se vždy soustředí na detaily. Větší dlaň patří temperamentním a impulzivním lidem. Stejně dlouhé prsty i ruka, patří člověku, který si vždy stojí za svým a neustoupí. Ten v životě dosáhne úspěchu.


Palec

Stojí stranou od ostatních prtsů a proto je jeho posazení důležité. Správně by měl být proti ukazováčku v úhlu 45° - 90°. Větší úhel svědčí o vnímavosti, samostatnosti a schopnostech být vůdcem. Ale pozor, dotyčný je zvyklý spoléhat na náhodu. Čím menší úhel, tím je člověk malichernější a větší sobec. Před lidmi s příliš velkým palcem se varuj, protože mají sklon k ovládání ostatních, tvrdohlavosti a mohou být i hrubí. Všeobecně jsou lidé s delšími prsty rozumnější a přemýšlejí o tom, co udělají.


Dlaň

K hádání se nejvíce hodí levá ruka, protože je blíž k srdci. Na dlani je čar mnoho, ale tyto 4 jsou nejdůležitější: čára života, hlavy, srdce a osudu. Čáry by měli mít barvu jako zbytek dlaně Tmavé a hluboké čáry jsou příznačné pro lidi agresivní a silné, naopak čáry světlé jsou příznačné pro lidi slabé, kterým chybí síla.


Čára života

Správná čára života má začínat mezi prostředníčkem a ukazováčkem a stáčet se dolů k zápěstí. Měla by vypovídat o vitalitě a životním postoji. Každého samozřejmě ze všeho nejvíce zajímá, jak dlouho bude žít. Neplatí, že krátká znamená krátký život a dlouhá naopak. Obecně se bere střed čáry života jako 35 rok a každý milimetr navíc znamená další rok. Pokud je ze všech čar nejvýraznější, pak patří člověku fyzicky zdatnému. Jakékoliv přerušení nebo nedokonalosti jsou předsevzetí potíží.

Čára s mezerou - dosavadní život není úplně v pořádku a bude tu snaha začít někde jinde úplně od začátku.
Dvě čáry vedle sebe - je tu na ocharnu čáry života - jednoduše život jistí.
Čáry začínající u čáry hlavy - mlčenlivost a nejistota. Někdo, kdo byl od dětství utlačován silnou osobností - možná rodiči, a nedokáže se sám prosadit.
Neprohnutá rovná čára - nezájem o okolí a nedostatek sebedůvěry.


Čára hlavy

Ideální čára začíná u čáry života a prochází v oblouku celou dlaní až k malíčku. Všeobecně by se z ní mělo poznat, jaké kdo schopnosti a inteligenci. Silná čára patří lidem schopným překonávat překážky, naopak slabou mají ti, kteří nemají pevnou vůli a jen čekají na to, jak to s nimi dopadne.

Nepravidelná čára - kdo ji má, by se měl připravit na to, že prosadit svou osobnost mu dá dost práce.
Krátká čára - dobrá paměť, praktické vlohy, ale chybí fantazie.
Rovná dlouhá čára - značí pevnou vůli - kdo ji má, je ochoten se pro dosažení svých cílů vzdát čehokoli - platí to i o lidech blízkých.
Prohnutá čára - příliš zájmů. které sebou přinášejí možné problémy s koncentrací.
Čára připomínající řetěz - chybí schopnost logicky myslet.
Čára začínající vniř čáry života - patří uzavřenému jedinci, který si nevěří a neumí svobodně jednat. Je zalezlý ve své ulitě a odmítá z ní ven.


Čára srdce

Ideální čára začíná mezi ukazováčkem a prostředníčkem a stáčí se dolů pod malíček. V této podobě petří člověku vyrovnanému a srdečnému, na kterého je spolehnutí. Vypovídá o zdraví a neměla by být jinak přerušovaná, protože jakékoliv nepravidelnosti jsou předsevzetí zdravotních problémů. Pokud čáry života, srdce a hlavy začínají v jednom místě, hrozí ti zlá událost, ze které se těžko vpamatovává.

Hluboká a zakřivená - smyslný a mírně sobecký člověk, který je zahleděn do sebe a neočekávej od něj vyznání lásky.
Čára blízko u čáry hlavy - svědčí o konfliktu mozku a citů. Převahu nabude čára výraznější.
Dlouhá čára - romantik toužící jen po troše přízně a idealizuje si každou situaci.
Krátká a neprohnutá čára - k ostatním chladný člověk, který prosazuje jen sám sebe. Jednoduše kariérista a sobec.
Čára jako řetěz - klasický sukničkář, nevěrník a koketa. Pozor na ně, mohou ti hodně ublížit!
Čára na konci rozdvojená - značí kamarádskou povahu a inteligenci.
Čára otočená vzhůru - značí dominanci v sexu.
Čára začínající pod ukazováčkem - romantik, který má vždy nasazené "růžové brýle".


Čára osudu

Nemusí být u každého a pokud ano, tak vede od prostředníčku k zápěstí. Měla by ovlivňovat ctižádost. I když ji máš, nestačí jen čekat na řízení osudu, je potřeba věřit ve vlastní schopnosti. Sama přítomnost čáry je dokladem toho, že je člověk schopen převzít zodpovědnost. Kdo ji nemá, špatně se přizpůsobuje a nedokáže se soustředit. Silná linie patří vždy lidem, kteří mají kontrolu nad svým životem a těm, kteří si nenechají líbit žádnou nadvládu. Čím je čára výš, tím bude déle trvat než se člověk osamostatní a začne být sám sebou.

Čára začínající na čáře života - všechno co dělá, podřizuje přáním svých blízkých.
Čára končící na čáře hlavy - vlastní hloupost a špatný odhad situace stojí za možné nezdary.
Rozdělený začátek čáry - zodpovědný člověk, který chce sám něco dokázat, ale neobětuje tomu rodinu a přátele.
Čára začínající na čáře srdce - v průběhu času se jen zábava ve volném čase může stát hlavní náplní života.
Pravý úhel mezi čarou osudu a života - chrání život před každým nebezpečím.
Zakončení na čáře hlavy - pracovní úspěch překazí vlastní špatný odhad.Magický význam potravin

16. prosince 2007 v 15:39 | liz |  Magie
MAGICKÝ VÝZNAM POTRAVIN
ARAŠÍDY
- arašídy, jmenuji jako zástupce všech plodů ve skořápce. Všechny tyto plody jsou určeny k vnitřnímu klidu a jsou symbolem ženské plodnosti
ARTYČOKY
- regulují látkovou výměnu v orgánech trávícího traktu. Nejlépe je jíst je rukama (přírodní stolování), odlupují se lístek za lístkem a nechají se jen tak rozplynout v ústech.
BAZALKA
- Indie je mateřská země této rostliny. Používala se a nadále je používána jako ochrana proti démonům a na výrobu svěcené vody.
CELER
- jeden z nejsilnějších prostředků podporující mužskou potenci a ženskou touhu. Dává energii do krve.
ČOČKA
- je znamením dárce štěstí a symbolizuje, jako všechny plody ve slupce, ženskou plodnost.
ESTRAGON
- jeho latinský název je dracunculus což znamená malý drak. Takto je pojmenován pro svou pronikavou pálivou chuť a úzké listy a kořen. Lze jím vyléčit uštknutí hadem.
FENYKL
- zeštíhluje, ale také dodává sílu.
GRANÁTOVÉ JABLKO
- je symbolem věrnosti v lásce a lásku spojuje.
HOŘČICE
- ve staré Indii se hořčice používala jako ochrana proti negativním energiím. Hořčičné výhonky byly dárci štěstí. V lásce pak je hořčice rostlinou věrnosti.
HOUBY
- jsou zdrojem silné prasíly lesa a tuto sílu nám také předávají. Jsou symbolem ochrany.
CHŘEST
- tuto zeleninu používáme abychom očistili naše tělo. Tyčinky chřestu jsou "symbolem sexu". Jejich tvar a obsah výživných látek probouzejí jarní touhy.
JABLKO
- všechny tyto magické druhy ovoce pocházejí přímo ze stromu poznání, jsou znamením plodnosti a lásky. Když jablko překrojíme napříč, jádřinec vytvoří pentagram, který je znamením ochrany.
JAHODA
- již ve středověku byla jahoda ochranným prostředkem proti jedům všeho druhu. Čarodějky jí v kuchyni oceňují především pro její smyslný vzhled.
KDOULE
- symbol štěstí, lásky a dlouhého života a během svateb hrají klíčovou roli jako "jablko plodnosti".
KRABY
- jsou symbolem Phalusse, obsahují cenné bílkoviny a dodávají sílu.
KRÁLÍK
- odedávna je symbolem štěstí a plodnosti.
MÁK
- posiluje mužskou pohlavní touhu.
MED
- je považován za symbol znovuzrození. Má mimo svou výjimečnou sladkost také konzervační vlastnosti.
MEDUŇKA
- těší a oživuje srdce, jak již věděla svatá Hildegarda. Má uklidňující účinky, pomáhá při odstranění křečí a působí proti depresím a strachu.
OBILÍ
- roste přímo z klína Země a umírá během žní. Symbolizuje mužský princip - semena vypadávají do půdy, aby dala vzniknout novému životu.
OLIVY
- první olivovích pochází ze sporu mezi Athénou a Poseidonem a tak se olivy staly plodem Athény. Olej, který se pracně získává z oliv, se dříve ke spotřebě používal jen vzácně, a to při náboženských obřadech při pomazání těla. Olivy obsahují vitamín B, který blahodárně působí na nervy, kůži a vlasy a mnoho důležitých mastných kyselin, a proto se olivy staly plodem krásy.
PAMPELIŠKA
- příroda nám tuto rostlinku darovala pro naše zdraví. Je očišťující, uklidňující a bohatá na vitamíny.
PAPRIKA
- podporuje krevní oběh, zvyšuje obranyschopnost, potlačuje stresové reakce, simuluje dobrý stav organismu a sexuální touhy.
PETRŽEL
- podporuje krevní oběh. Ovšem pozor, v těhotenství se musí s petrželí opatrně, poněvadž může vyvolat samovolný potrat. Již v antické době se používala petržel k vyvolání menstruace či k provedení potratu.
RAJČATA
- nazývaná též jablky života. Přinášejí nám sílu slunce a zahrnují nás štěstím.
ROZMARÝN
- má uklidňující účinky při vypětí a dává nám novou energie. Tato rostlinka symbolizuje lásku, touhu a krásné snění.
RYBA
- znamení ryb a také křesťanský symbol ukazují dvě poloviny Měsíce. A tak je ryba dítětem měsíce a moře, znamením ženství.
ŘEŘICHA
- je velmi bohatá na vitamíny a měli bychom ji sbírat jen v květnu u pramene potoků. Pomáhá při češtění ledvin, její oleje posilují imunitní systém a mají uklidňující účinky.
SEDMIKRÁSKA
- drobná a přece tak zářivá na lukách. Je velmi výživná a působí proti střevním zánětům..
ŠAFRÁN
- je jednou z nejstarších rostlin, které známe. Dodnes je považována za nejdražší. Je to droga, která se odpradávna používala k urychlení porodu. Dále se šafrán používal k barvení látek. V dávných dobách šafránem obarvený oděv znamenal moc a bohatství.
ŠALVĚJ
- v dřívějších dobách se o této rostlince uvažovalo, že dává nesmrtelnost. Byla považována za čarodějnou bylinu a ženy jí používaly k tvorbě mateřského mléka při kojení a také k léčení ženských nemocí.
VAVŘÍN ( bobkový list )
- symbolizuje slávu a moudrost, úspěch, vítězství a proroctví. Pokud ho použijete čerstvý a samotný, tak má lehké narkotizační účinky a může Vás uvést do slabého hypnotického stavu.
VEJCE
- je již po dlouhá staletí symbolem života, plodnosti, tvůrčí síly, ochrany a léčení.
ZÁZVOR
- má výraznou, pronikavou chuť, regulační a projímací účinky. Velmi dobře působí proti nachlazení a je účinným domácím prostředkem proti nevolnosti. V dávných dobách byl považován za zázračný kořen, který se používal proti moru.
Ahoj lidičky jestli se nudíte nebo máte nějáké starosti a chtěli by jste vědět jak to dopadne mrkněte se na tento odkaz: http://www.vestirna.com/

Pro lásku

16. prosince 2007 v 15:38 | liz |  Magie
Kouzla lásky pro vás:
1. CHCEŠ ABY SI TĚ VŠIMNUL :
Potřeby: 7 okvětních lístků růže
7 jadérek z jablka
7 kapek vanilkového extraktu
7 kapek jahodové šťávy
7 kapek malinové šťávy
7 polévkových lžic vody
2 lžičky skořice
Postup: Sedmý den v týdnu (neděle) smícháš v sedmou hodinu (ráno nebo večer v sedm) při svitu sedmy červených svící všechny svoje přísady v hrnci. Sedmkrát vše zamíchej a opakuj při tom toto zaklínadlo: " míchám tady bouři, ať jeho srdce po mě touží."
Směs uvař, slij přes síto a dej do ledničky. Následujících sedm dní si každý den ráno vezmi jednu lžičku lektvaru. Tvoje tajná láska tě uvidí v úplně jiném světle a tvé záření se mu bude zdát okouzlující.
2. CHCEŠ ABY SE DO TEBE ZAMILOVAL :
Chceš, aby se do tebe tvá tajná láska zamilovala, nos u sebe dva květy bílé růže. Jeden v pravé kapse u bundy a druhý v levé. V noci si dej jeden květ vedle sebe na polštář a druhý k nohám. Po třech dnech květy spal žlutou svící. Pak už je vše jen otázkou času, než se chytí.
3. CHCEŠ ABY TĚ POLÍBIL :
Na bílý kus papíru obtiskni svoje červeně namalované rty. Papír spal nad červenou svíčkou. Představ si kluka, který by tě měl políbit a říkej: " polib mě, až se uvidíme. Polib mě (jméno tvé lásky). Řekni, že jsem ti chyběla a polib mě!!!
4. CHCEŠ SE ZBAVIT TRÁPENÍ S LÁSKOU :
Postav růžovou svíčku mezi bílé a na papír napiš jméno kluka na kterého chceš zapomenout. Papírek se jménem spal v plamenu růžové svíčky a říkej: " ať tvé jméno shoří jasným plamenem to, že na tebe zapomenu mě osvobodí v tento moment"
Popel nech napadat do misky s vodou. Toto kouzlo působí nejlépe při úplňku.
5. CHEŠ POZNAT SVÉHO BUDOUCÍHO KLUKA :
a) Vystřihni z papíru srdce a napiš na něj jména kluků, kteří se ti líbí.
Pak ho otoč popsanou stranou dospod a propíchni ho jehlou na
libovolném místě. Propíchnuté jméno bude patřit tvé budoucí lásce!
když se netrefíš do žádného jména, znamená to, že si na lásku ještě
nějaký čas počkáš anebo, že to pravé jméno na srdci chybělo.
b) Chceš zjistit, jak se bude jmenovat tvůj kluk, kterého v nejbližší
době potkáš? Než půjdeš spát, dej si pod polštář kartičky, na které
napíšeš klučičí jména. Ráno po probuzení si jednu vytáhni, a hned
se to dozvíš!
c) Chceš vidět ve snu svoji budoucí lásku,Kup si sušenou levanduli,
naplň s ní plátěný pytlíček, dobře ho zavaž a dej pod polštář. Krásné
sny o tvém vyvoleném.
d) Nastříhej z papíru třináct stejných kartiček. Pak napiš na šest z nich
voděodolným fixem svoje přání. Zamíchej kartičkami a všechny je
polož na dno misky nebo umyvadla. Pomalu na ně malým proudem
nalévej vodu a pozoruj popsané kartičky. Ta, která jako první vyplave
na povrch, ti napoví, které přání se ti splní. Pokud vyplavou nepopsané
kousky papíru, na splnění svých přání si budeš muset ještě chvíli počkat.
e) JEN PRO ODVÁŽNÉ !!!
Tohle je jen pro silné nervy. O půlnoci zapal svíčku a zhasni světlo.
Postav se před zrcadlo a opakuj, že chceš vidět tvář svého budoucího
kluka. Musíš se hodně soustředit… a magie začne působit! Nad tvým
ramenem se objeví obrys klučičí tváře.

Splnění přání

16. prosince 2007 v 15:33 | liz |  Magie
SPLNĚNÍ PŘÁNÍ

Je to kouzlo, kterým lze vyřešit téměř cokoli. Ale znovu upozorňuji, že v magii je pokaždé něco za něco. Proto si dobře rozmyslete, co jste ochotni pro splněné přání obětovat a dejte dobrý pozor, až budete přání formulovat. Tohle kouzlo je nejlepší provádět za úplňku.Na kousek papíru si napište své přání tak, aby vyloučilo jakoukoli možnost, že by jeho splnění mohlo někomu ublížit. Tento papírek pak přiložte na srdce. Pokud ji nosíte, třeba do podprsenky. Zapalte bílou svíci a k ní si připravte misku na pálení papíru, peříčko, kamínek, sklenku s vodou a ještě jednu malou svíčku. Potom vezmete křídu a namalujete okolo sebe a připravených věcí magický kruh po směru hodinových ručiček, který vás bude ochraňovat. Od této chvíle z něj nesmíte za žádných okolností vystoupit až do skončení rituálu. v kruhu směrem na východ k okraji kruhu zevnitř položte peříčko a zvolejte: Volám vzduch, který dává poznání
Na jih položte malou svíčku a zvolejte. Volám oheň, který očišťuje.
Na západ dejte misku s vodou a říkejte Volám vodu, která odplavuje a s položením kamínku na sever říkejte Volám zemi, která hojí. Pomozte mi!
Potom si klekněte a dívejte se do plamene a soustřeďte se na své přání. Plně ho prožijte a představte do nejmenších podrobností. Nespěchejte. Pak vyndejte své přání a zapalte ho od svíčky.Dívejte se jak hoří a říkejte: "Vesmírná sílo a sílo přírody , pomozte mi dosáhnout mého cíle. Nechť vzduch moji hlavu pročistí, nechť voda přinese nový život, nechť země mi dá stabilitu a sílu , nechť oheň mi dá svou sílu a energii a odnese moje přání jako proužek dýmu k božské moci. S vírou v moudrost přírody a sílu vyššího dobra děkuji za pomoc a říkám staniž se." Teď musíte poděkovat všem živlům stejně, jako jste je přivolali se slovy "propouštím a děkuji..."V kruhu zůstaňte jak dlouho chcete. Poté otevřete kruh tak, že po objedete rukou jeho obvod proti směru hodinových ručiček a vystupte. Bílou svíci je však třeba nechat dohořet.

Májové kouzlo lásky

16. prosince 2007 v 15:28 | liz |  Magie
Májové kouzlo lásky
Než začneš čarovat, udělej si doma oltářík. Neděs se, není to nic složitého. Stačí stolek na tichém místě v bytě, přes který přehodíš bílý ubrus a postavíš na něj dvě bílé svíce. Oltářík ozdob různými přírodninami, které najdeš v okolí svého domu.

Jak kouzlit: Připrav si dvě červené svíčky. Jedna představuje tebe, druhá tvého miláčka. Trnem z růže napiš své jméno na přední i zadní stranu své svíčky. Na druhou svíčku jméno milované osoby. Pokud ještě nevíš, kdo by to měl být, napiš "má opravdová láska" a výběr nech na bohyni lásky. Postav svíčky na oltář tak, aby každá stála na jeho opačném konci: vzdálenost symbolizuje cestu, kterou musíte ujít, než se setkáte.

Zapal obě bílé oltářové svíce a přitom řekni "Buď požehnán, ohni." Pak zapal vonné bylinky a nakonec obě svíčky, přičemž řekni: "Buď požehnána (své jméno) a buď požehnán (jméno milované osoby)." Když svíčky hoří, řekni: "Nyní volám do tohoto obřadu bohyni lásky." Poddej se na chvíli dojmu, který v tobě vyvolává pohled do plamenů. Poté pokračuj: "Ve jménu jasného ducha lásky se já a (jméno druhé osoby) k sobě přiblížíme duší i tělem, tak jako tyto dva plameny." Posuň svíčky o kousek k sobě. Zůstaň nejméně 10 minut u oltáře a představuj si, jak k tobě tvůj miláček přichází z východu, z jihu, ze západu a ze severu. Asi po hodině uhas plamínky svíček svými prsty. Nesfoukávej je, mohla by sis sfouknout štěstí. Toto kouzlo opakuj tři noci za sebou - v noci před úplňkem, za úplňku a noc poté. Vždy posuň svíčky blíž k sobě. Poslední večer je dej k sobě tak, aby se dotýkaly a shořely společně. Zůstaň nablízku...

Když svíčky dohoří, posbírej, co zbylo na stole (zbytek vosku ze svíček a přírodniny). Vše dej do papírového sáčku a vhoď do "živé" vody (do potoka, řeky, jezera, moře). Vodu pak nahlas požádej: "Prosím, postarej se o tuto mou záležitost. Děkuji." Jakmile hodíš zbytky kouzla do vody, odvrať se a už se neohlížej. Pak už se snaž na kouzlo nemyslet. Pokud postup dodržíš, měla bys do příštího úplňku potkat někoho zajímavého. Kluci se o tebe začnou zajímat. Chovej se mile a neodmítej pozvání na rande. Když budeš přátelská, tak třetí kluk, který o tebe projeví zájem, bude ten pravý.

Jak sbalit holku do pěti minut

13. prosince 2007 v 19:13 | liz
Priklad rozhovoru v kavarne...Jak sbalit holku?
Ž - žena
M - muž

Jak na ně?

13. prosince 2007 v 19:00 | liz |  Jak na kluky

Dostaň ho do varu!!

Už jsi někdy někoho milovala tak, že ti srdce při pohledu na něj dělalo salto mortale a při představě polibku se ti zauzloval jazyk? Možná si to ani neuvědomuješ, ale jediným polibkem můžeš svému drahému naznačit, co pro tebe doopravdy znamená. Pročti si náš lexikon, ať přesně víš, co děláš! A co to udělá s NÍM.

Polibek číslo jedna
Pokud jste v začátcích vztahu, pamatuj, že méně je někdy více!
Jakmile se k sobě přiblížíte, mírně pootevři ústa a jemně se přisaj k jeho hornímu rtu. Totéž opakuj i s dolním rtem. Nech na něm, kdy použije jazyk. Zanecháš si tak trochu cudnosti a tajemna, které bude chtít dál objevovat!
POZOR! Zapomeň na kousání! Při prvním polibku ho to může vystrašit!:-)
Polibek chci-tě-teď-a-tady!
Vzrušuje tě tvůj přítel tak moc, že už se to ani slovy nedá popsat? Dej mu to najevo pořádnou pusou:-)!
Při tomto polibku je dovoleno téměř všechno! Můžeš začít jemným sáním a pomalu se přes něžné polibky propracovat až k vášnivé hloubkové "líbačce":-). Dej si ale pozor na to, abys ho při tom dech beroucím útoku nezardousila:-)!
Polibek lásky
Bojíš se vyznat mu lásku slovy? Udělej to polibkem!
Před polibkem se mu podívej hluboko do očí. Pomalu přibliž své rty k jeho a jemně ho polib. Připoj jazyk a nezapomeň - polibek musí gradovat! V nejlepším ovšem přestaň, oči nech chvíli sklopené a pak k němu nevinně vzhlédni. Zaručeně tě samou láskou sní:-)!
Polibek těš-se-na-večer
Chceš ho nažhavit na vášnivou noc? Zkus tohle!
Jemně jazykem obkruž jeho rty. Potom se k němu pomalu přisaj a pozor - můžeš i něžně kousnout! Chvíli ho takto dráždi a až dojde k vášnivějším polibkům, utni to, líbezně se na něj usměj a řekni mu, že zbytek ho čeká večer. Neodolá!
POZOR! Pokud po tvém polibku bude potřebovat ručník, aby utřel tvoje sliny ze své tváře, zapomeň na noc plnou vášně. Radši si večer bude hrát se svým boxerem, který slintá míň než ty:-)!
Happy polibek
Tak tady bacha! Jestliže tvůj drahý nemá smysl pro humor, radši tenhle polibek vynech!
Budeš potřebovat žvýkačku, nejlépe ovocnou. Nenápadně si na jazyku uprav žvejku tak, jako bys chtěla udělat bublinu. Potom se ke svému miláčkovi nakloň a jakmile pootevře rty k polibku, vyfoukni mu bublinu do úst! Až praskne, tak se k sobě sice asi přilepíte, ale o to ti přece šlo, ne:-)? Pokud to správně načasuješ, určitě se spolu zasmějete!
Di do něj!!
1. Připravit ke startu, pozóór...
* Udrž to pod pokličkou

Všichni milují drby, jenže když se v dobré víře svěříš kámošce, může se o tom tvůj objekt touhy dozvědet ještě před akcí. Místo ocenění tvého sebevědomí může sklouznout k pochybám, jestli v budoucnu udržíš informaci o jeho stylu líbání, velikosti trenýrek a podobně.

* Vyhmátni místo
Srovnej si, kde bys s ním chtěla trávit čas - s ohledem na jeho koníčky (hard coreového fanouška nezvi do literární kavárny apod.). Zákonitě pak nedojde k tomu, že až odvětí "A co budeme jako dělat?", ztratíš řeč. Navrhni běžnější místo, kde si můžete v klidu pokecat, bez pozorovatelů ze školy a okolí.

* Nacvič si to
Není od věci si (napřed v hlavě a pak nahlas) nacvičit, co mu řekneš. Fakt:-)! Uvidíš, jak s tebou bude mnohem míň mávat nervozita. A když se i tak zaškobrtneš, pořád budeš znít přirozeně, případně roztomile. Snáz se potom rozhodne k odpovědi "No, jasně!"
2. ...TEĎ!
* Ve své kůži

Obleč si něco oblíbeného. Budeš správně sebejistá, atraktivní, no prostě TY. Vzdej se experimentů. Skládá se veškerá tvoje make-upová výbava z řasenky a lesku na rty? Zůstaň u toho a nepřehrávej. Mohl by ti nakouknout do karet a všimnout si, že si na něco hraješ.

* Jak to udělat
Oslov ho nejlépe osobně, aby si tě pamatoval jako přátelskou a milou osobu, která se nebojí říct, co chce. E-mail nebo smsku může špatně pochopit. Třeba bude žít v domnění, že ho zveš na nějakou společnou akci se známými.

* Kdy to udělat
Odchytni ho, až se bude vyskytovat o samotě. Vyhni se partě lidí v zádech. Bude se cítit nejistě nebo trapně a třeba z něj vypadne něco nešikovného - jenom kvůli špatnému načasování. Nenuceně se s ním zapovídej cestou ze školy, ale začni tehdy, až bude sám!

* Co říct
Nechceš, aby mu došlo, že tvůj milostný proslov je výsledkem týdny promýšlené strategie (i když je:-). Mohla bys působit zastrašujícím nebo vtíravým dojmem. Po obligátním "jak je" může přijít na řadu "nechceš zajít na koncert"?
TIP: Nechoď kolem horké kaše jako většina holek - 80 % kluků schvaluje, když je holka osloví jako první.
Tak, a co když...
* Řekne ano:

Gratulujeme! Pravidlo nejvyšší pravděpodobnosti se potvrdilo:-). Pokud nemáš jeho číslo, naskýtá se příležitost, jak ho získat. Řekni mu, že se ještě den předem ozveš a doladíte detaily.

* Váhá:
Neztrácej naději! Když bude naznačovat nedostatek času nebo čehokoliv, neber si to osobně a navrhni jiný den. Opět nestíhá a nenavrhuje alternativu? Ber to jako konečné "ne".

* Řekne ne:
Nenech se rozhodit a odpověz: "V pohodě, říkala jsem si, že by to mohla být sranda. Tak se třeba potkáme jinde." Tím necháváš otevřené dveře a vypadá to, že šlo třeba jen o přátelský tip.
P.S.: Nepochopil, že ho zveš na rande? Navrhuje připojení dalších jeho kámošů? Zkus jen tak prohodit: "Myslela jsem, že bychom mohli jít ve dvou." Risk je zisk:-).
Myšlenky, které ti otravují lásku
"Přistihla jsem svého kluka, jak se vesele baví s jinýma. Hledá si lepší holku?"
Proč si to myslíš:

Chodíš s úžasným klukem, ale stále pochybuješ, jestli jsi pro něj dost dobrá. To, že se podívá na jinou holku, tvé obavy ještě zvyšuje. Co když tě opustí kvůli té dlouhonohé barbie?
Znič černé myšlenky:
Všichni jsme geneticky naprogramovaní tak, že se zvědavě rozhlížíme kolem sebe. Všichni - i tvůj kluk. Miluje tě, proto chodí s tebou, a ne s blondýnkou odvedle. A jen tak mezi námi - neříkej, že ses s kámoškou nikdy neohlédla za pekelně sexy klukem:-)!
"Můj poslední kluk mi dal kopačky. Určitě mě nechá i současný přítel!"
Proč si to myslíš:

Expřítel tě opustil a ty jsi vinu z rozchodu vzala automaticky na sebe. Přece když Marek usoudil, že pro něj nejsi dost dobrá, proč by si to neměl myslet taky Petr? Je to úplně jasné...
Znič černé myšlenky:
Ne všechny vztahy klapou. Kdyby to tak bylo, vdala by ses za kluka, od kterého jsi dostala první pusu. Nenech se zlomit tím, že jeden vztah nevyšel. Naopak, využij minulost ve svůj prospěch a se svým současným miláčkem se pokus vyvarovat chyb z předchozího vztahu.
"Líbám jako totální amatérka!"
Proč si to myslíš:

Při pohledu na dokonalé polibky v romantických komediích není těžké upadnout do depky, že nikdy nebudeš líbat jako vášnivá Catherine Zeta Jones svého bojovného Zorra.
Znič černé myšlenky:
Klíč k dobrému polibku spočívá v sebevědomí. Buď v pohodě a uvědom si, že tvůj klučičí protějšek líbání pravděpodobně prožívá úplně stejně a stresuje se, jestli něco nepokazí. Přestaň pochybovat a jdi do toho - líbat se naučíš jedině důkladnou praxí:-)!

"Vsadím se, že stále miluje svou bývalku!"
Proč si to myslíš:
Neustále ti říká, že jsi první, do které se bláznivě zamiloval a že nic podobného ještě nezažil. O jeho ex-přítelkyni ale všichni tvrdí, že byla holka jeho snů. Jsi teda pouze její náhradnice?
Znič černé myšlenky:
Předtím, než se začneš nesmyslně srovnávat s jeho ex, odpověz si na dvě otázky: Mluví o své bývalé holce jako o své životní lásce? Nutíš ho, aby s tebou chodil? Říkáš dvakrát NE? Tak vidíš, miluje tebe! A proč taky ne? Vždyť jsi úžasná:-). Žijte tady a teď, minulost je pasé.

"Když jsou nablízku jeho kamarádi, vůbec si mě nevšímá. Stydí se snad za mě?"
Proč si to myslíš:

O samotě si šeptáte něžná slovíčka a vyznání, držíte se za ruce... Ale jakmile se objeví jeho kámoši, pustí tě, jako by dostal ránu elektrickým proudem. Musí se za tebe hrozně stydět!
Znič černé myšlenky:
Tvůj kluk se bojí, že kdyby před kamarády projevil sebemenší náznak něžnosti, jeho image cool týpka by vzala za své. Vůbec si jeho divné změny nálad neber k srdci a s bandou jeho kámošů se snaž sblížit. Až tvůj kluk uvidí, že tě jeho parta uznává, zahrne tě pozorností.

Cos o klukách ještě nevěděla

13. prosince 2007 v 18:54 | liz |  Jak na kluky
Tohle mi přijde docela zajímavé. Pište Vaše názory do komentářů. Díky
1. Pokud tvůj miláček zmizí sám na víc jak tři minuty do koupelny, rozhodně tam za ním nechoď-93% kluků tam pravidelně MASTURBUJE!
2. 76% kluků by svoji přítelkyni nikdy nepodvedlo.
3. Kluci jsou ráno v koupelně zhruba stejně dlouho jako holky, v průměru 10 až 20 minut.
4. Kluci rychle vyvrcholí. K orgasmu potřebují v průměru 2,8 minuty. Na rozdíl od holek, které potřebují zhruba 18 minut.
5. Pokud svou přítelkyni podvedou, má 68% z nich špatné svědomí. (Pro srovnání: my, holky, jsme o dost otrlejší, u nás má výčitky jen 28%).
6. No, kdo by to řekl! Klukům kondomy vůbec nevadí! Pro dvě třetiny je to naprosto přirozená věc!
7. Jen 11% kluků chce, aby jejich přítelkyně byla štíhlá. Většině se holky s normálníma křivkama zdají pořádně sexy!
8. Naprosto rovný penis je skoro raritou. Průměrný penis je asi o 30 stupňů zahnutý. A vypadá tedy trochu jak banán.
9. 86% klukům je jedno, že nejsou dokonalí, přesto sami sebe považují za "atraktivní".
10. Každému pátému připadá jeho penis malý. Abyste měly představu o velikosti: průměrný penis měří 12,9 cm.
11. Jen 6% kluků se zajímá o to, co mají na sobě.
12. Naším zlozvykem, nebýt nikdy včas připravené, je pěkně vytáčíme. Rozčiluje to každého třetího kluka.
13. WAU! I kluci mají citlivou stránku. Ale nechávají si to raději pro sebe, 75% z nich se bojí dát najevo své city.
14. 69% kluků něco předstírá. Kluci si naivně myslí, že na nás udělají dojem, pokud budou hrát divadýlko!
15. Hodně sebevědomé holky nahánějí klukům strach. Ale 88% kluků má respekt z holek, které vědí, co chtějí.
16. 66% kluků příjdou pihy sexy.
17. Lak na nehtech na nohou pěkně vynikne. Tak na to nezapomeňte! 75% kluků se nalakované nehty na nohou líbí.
18. Co mají kluci a sloni společného? Mají tlustou kůži! Rozhodně ji mají silnější než my, a proto tak snadno neprochladnou a krásně hřejí.
19. Přestože jsou pěstěné ruce pěkné a patří ke správnému klukovi, o své tlapky se stará jen 35% kluků.
20. Kluci sahají po čokoládě a po sladkostech stejně často jako my, zhruba třikrát za týden. Ale dokážou se víc ovládat, protože na rozdíl od nás smlsají klidně jen polovinu!
21. Kluci dávají přednost blondýnám. To už věděla i Marylin Monroe… A opravdu 67% dává přednost blondýnkám. Vzbuzují v nich prý ochranitelské instinkty…
22. Tři nejméně oblíbené otázky holek: 1. Na co právě myslíš? 2. Miluješ mě? 3. Nezdám se ti tlustá?
23. A čeho si u nás kluci všímají nejdříve? 33% se nejdříve koukne na PRSA, 26% nejdříve na náš OBLIČEJ a 15% si nejdříve prohlídne náš ZADEČEK.
24. Sbohem tanga! Klukům se linie, které tvoří prádlo nad naším obelečním, líbí. Líbí se jim, když si můžou představovat, co máme pod oblečením na sobě.
25. Kluci jsou o něco opožděnější než my! 28% z nich prožije své první milování ve věku mezi 14 až 17 lety. U nás holek je to v téhle věkové skupině 38%.

Klučičí tajemství

13. prosince 2007 v 18:48 | liz |  Jak na kluky
Esemesky, které od tebe touží dostat:
1
To je v pohodě, běž s kámošema na pivko, já zůstanu doma!
2 Včera večer to bylo nádherný. Jsi nejlepší!
3 Sraz před kinem (oblíkám si tu ultra krátkou mini!)
Znamení, že se kvůli tobě nezmění:
1
I když je s tebou, ohlíží se za každou sukní.
2 Při vašem rozhovoru stále používá "vole, vole..." a horší slova.
3 Klidně si před tebou prohlíží Esquire.
4 Krká, plive a prdí... bez ohledu na to, jestli jsi s ním, nebo ne.

Znamení, že to myslí vážně:
1
Vzal tě na své oblíbené tajné místo.
2 Představil tě nejlepším kámošům.
3 Vyměnil si místo v lavici se spolužákem, aby byl k tobě blíž!
Vlastnosti, které u tebe kluci hledají:
1
Smysl pro humor
2 Tolerance
3 Inteligence
4 ...a troška toho půvabu

Znamení, že je... ehm..."děvkař":-):
1
Kámoši mu říkají "Borec". A on na to slyší.
2 Flirtuje s každou - včetně prodavaček.
3 Omílá historky, ve kterých hraje hlavní roli on a nějaká supermodelka.
4 Během hoďky ho prozvoní deset čísel.
5 Zapomíná na vaše schůzky a je nedostupný, když mu voláš.
6 Zjistila jsi, že před tebou měl nesčetně krátkých vztahů.

Znamení, podle kterých pořád miluje svou "ex":
1
Nosí její fotku v peněžence.
2 Denně si s ní píše esemesky.
3 Často o ní mluví. Už ji znáš líp než svou kámošku.
4 Má její fotku jako pozadí na počítači.
5 Srovnává tě s ní. Občas mu ujede: No, to Míla...

Znaků, jak poznáš, že to je "stíhačka":
1
Kontroluje ti esemesky a odchozí i příchozí hovory.
2 Volá ti bez důvodu víc než třikrát denně.
3 Šílí, když nevezmeš telefon po prvním prozvonění.
4 Je schopný přizabít každého, na koho se jen podíváš.
5 Žárlí na tvoje kámošky a nejradši je, když je moc nevídáš.

Myšlenky, které mu běží hlavou při líbání:
1
"Ještě chvilku a dostanu se jí pod triko."
2 "Doufám, že to dělám správně!"
3 "Sakra, nemlaskáme nějak moc?"
4 "Dokázal jsem to!"

Co dělat když...

13. prosince 2007 v 18:46 | liz |  Jak na kluky
... jde po ulici přímo proti tobě???
Zvolni krok,podívej semu do očí, ale neotáčej se zanim!!!

... se na tebe dívá???
Do ůtoku neuhýbej pohledem!!!! USMĚJ SE NA NĚJ!!!

... zčervenáš jakmile ho vidíš???
Dělej, jakobys hledala něco v TAŠCE nebo si musela hned zavolat nebo okamžitě napsat SMS!!!
... omylem zakopneš a on tě při tom vidí???
Žádné rychlé pohyby!!! Pomalu vstaň a oprašuj si v klidu svoje oblečení!!
... ze sebe nedokážeš vydat ani slovo a jen koktáš???
Hlavně se nesmíš zesměšnit.Raději se rychle otoč a prostě řekni už musim jít. Čau!!!
... si tě nevšímá protože se baví se svými kamarády???
Seznam se s jeho kámoši.A až budeš stát v kruhu jeho kámošů určitě si tě všimne

Jak sbalíš svého vysněného?

13. prosince 2007 v 18:42 | liz |  Jak na kluky

Jak sbalit kluka

Jak na to? Vyvaruj se těchto chyb
 • Nedoprošuj se. - Když už to nemůžeš vydržet a máš silnou potřebu vyjádřit svoje city, pak napiš krátký dopis (používej slova jako sympatický, milý, veselý, ráda bych tě poznala). Riskuješ ale, že si bude myslet, že ho uháníš.
 • Nebuď jako plakát. - Čím míň budeš namalovaná a výstředně oblečená, tím lépe.
 • Nebuď středem pozornosti. - Pomyslí, že budeš chtít být středem pozornosti i ve vztahu.
 • Nechovej se jako kluk. - Když budeš za drsňačku, která mluví sprostě, kouří a má manýry jako kluk, počítej s tím, že se k tobě budou kluci chovat stejně.
 • Neodmítej pochvalu. - Když tě kluk pochválí nebo ti vyzná city, a není to ten pravý, neodmítej ho. Jen poděkuj, buď milá. Mezi kamarády fungují tamtamy a roznese se, že umíš přijmout lichotku a umíš slušně odmítnout kluka. Pro další nápadníky je to signál, že jsi fajn.
 • Dobrý výběr. - Když si vyhlídneš kluka, zvaž jeho dostupnost. Neupínej se k neperspektivním - zadaní, o dost starší, sukničkáři apod.

Pravidla při balení

 • Sbalit kluka je hra a nikdy nevíš, jak dopadne. Ze začátku tomu nepřikládej větší význam, než je potěšení z nového setkání. Budeš uvolněná, a tím pádem přirozená.
 • Buď milá a usměvavá. Kluci nemají rádi zachmuřené a protivné holky.
 • Nestyď se zadívat se mu do očí déle. Je to první způsob, jak navázat kontakt.
 • Trochu koketnosti neuškodí, ale nepřeháněj to.
 • Máš trému? On ji má také, proto buď trpělivá, milá a on se osmělí.
 • Když si budeš jistá, že o tebe stojí a není schopný přijít jako první, neboj se ho oslovit.
 • Kluci se v módě nevyznají, ale poznají, jestli ti to sluší. Ale neznamená to mít nové, značkové oblečení.
 • Dívky, které jsou jemné a působí zranitelným dojmem, mají větší šanci než ty, které se chovají jako dračice

Jak se ho zeptat?

Chceš sním chodit?Bojiš se že když kluka pozveš na rande,dostaneš košem?
Tak ja ti tady dám pár rad ...
Risk neni vždycky zisk ...
Nezaleží na tom,jak moc dobře a dlouho znáš kluka ,kterého chceš pozvat na rande.Nikdy totiž dopředu neodhadneš ,jestli ti právě on ty pověstné kopačky nedá.Když už se přece jen odvážíš pozvat ho na rande a tušíš, že to asi neklapne, buď to ty , kdo ho pošle k vodě.Přestože zklamání se nevyhneš, budeš mít aspoň radost z toho,že jsi to byla ty,kdo ho odmitl ..
Zjisti,na čem jsi!
Čím dřív se ho zeptáš,tím líp.V opačném případě se možná kvůli němu budeš trápit úplně zbytečně,a o to větší pak bude tvoje zklamání z jeho ,,ne".Navíc čas,který tím získáš,můžeš využít k lovení jiného a rozhodně lepšího týpka.
Jak se ho zeptat?
Nejlepší je najít si chvili,kdy tvůj idol není obklopen kámošema nebo někam nespěchá.Klidně mu pošli tu vyzívací SMSku a v klidu počkej.Rozhodně ho nebombarduj dalšíma.Jakmile bude mít čas,ozve se,ať už s dobrou nebo špatnou zprávičkou.A nepiš mu žádné dlouhé romány.Zeptej se ho jednoduše,jako by ses ptala kámošky,jestli s tebou nechce vyrazit do kina.
Co když odpoví NE?
Nepropadej panice a hlavně mu hned neodepisuj,že přesně tohle jsi čekala,protože ti bylo předem jasné,že o tebe nestojí.Radši se dvakrát nadechni,napočítejdo deseti a teprve pak se rozhodni,jestli mu vůbec odepíšeš,nebo ne.Někdy je totiž lepší počkat,než vychladne horká hlava.A vzít zpět unáhlenou odpověď nejde.
Co když to dopadne špatně?
V prvních dnech se mu snaž vyhýbat.Věř ale,že na každy trapas jednou zapomeneš a i ta největší rána přebolí.A časem , až si najdeš jiného kluka a zjistíš , že tenle za to trápení opravdu nestál,se tomu všemu dokonce zasměješ.

Robinson Crusoe

10. prosince 2007 v 18:02 | liz |  Referáty
ČTENÁŘSKÝ DENÍK
Daniel Defoe

Robinson Crusoe

Knihu Robinson Crusoe, kterou napsal Daniel Defoe, vydalo nakladatelství Albatros roku 1793.
Daniel Defoe
Narodil se roku 1660 v Anglii a zemřel roku 1731. Pocházel z rodiny londýnského svíčkáře a patřil mezi představitelem bohaté měšťanské třídy.
Navštěvoval presbyteriánskou školu, ve které se mu dostalo nejvyššího akademického vzdělání. Jako kazatel se, ale neuplatnil a dal přednost obchodu s vínem a tabákem i s jinými artikly. Defoe se oženil s dcerou obchodníka se stávkovým zbožím a začal prodávat své zboží i v cizině. Avšak ztroskotání lodi, která převážela jeho zboží přes moře, ho donutilo ohlásit úpadek. Po smrti krále Viléma lll. se také octl ve vězení za veřejné pobuřování. Po návratu z vězení založil noviny nazvané \'The Review\' ( v českém překladu Přehled ), které sám po deset let řídil. Ve své první knize nazvané Esej o projektech se zamýšlí o pojištění lidí, kteří jsou v případě pracovní neschopnosti odkázáni sami na sebe.
Svou nejznámější knihu Robinson Crusoe, kterou jsem si vybrala, začal psát ve svých šedesáti letech a jako námět mu zřejmě posloužilo vyprávění o skotském námořníku Alexandru Selkirkovi, který byl roku 1705 za trest vysazen z lodi na ostrově v Tichém oceáně a prožil tam čtyři roky a čtyři měsíce, než byl náhodně nalezen a dopraven zpět do Anglie. K jeho dalším knihám patří například: Kapitán Singleton; Moll Flandersová; Plukovník Jack; Roxana a další.
V knize Robinson Crusoe jsou hlavními postavami Robinson a jeho přítel Pátek. Pro charakterizaci jsem si vybrala postavu Robinsona nejen proto, že je to hlavní postava knihy, ale i proto, že mně zaujala také svou povahou a schopností postarat se sám o sebe v takové obtížné situaci, kterou Daniel Defoe ve své knize Robinson Crusoe nepochybně popisuje.
Robinson pocházel z rodiny bohatého obchodníka jménem Kreutznauer, který žil v městečku jménem York. Robinson měl dva bratry, ale nejstarší Jakub vyplul na moře a už se nevrátil a co se stalo s jeho lodí nikdy nezjistili a prostřední z bratrů Tomáš zahynul v bitvě se Španěly ve Francii u Dunkerque. Takže Robinson zůstal s rodiči sám.
Robinson byl mladík toužící po plavbě po moři, velmi rád chodival do přístavu pozorovat lodě a poslouchat vypravování starých námořníků o jejich cestách do vzdálených a exotických krajů. Jeho otec ho však po zkušenosti se svým nejstarším synem na moře pustit nechtěl, zato Robinson dostal možnost studovat, ten ale studium nenáviděl. Proto byl na svého otce rozezlen, svou matku však miloval nade vše. Robinson měl spoustu přátel, kteří ho v jeho zálibě podporovali a díky jednomu z nich se na moře, ale za zády svých rodičů, opravdu vypravil.
Podle mě byl Robinson opravdu silná osobnost a obdivuji jeho odvahu, odhodlání a hlavně vynalézavost, pomocí které dokázal přežít na opuštěném ostrově, na kterém musel žít takovou dobu.
Děj
Robinson, hlavní postava knihy Robinson Crusoe, žije v Anglii v městečku zvaném York. Už od mála rád pozoroval lodě plující po moři a sám se chtěl po moři plavit, ale to jeho rodiče neschvalovali, protože moře už jim vzalo jednoho syna a nechtěli přijít i o toho posledního. Ten se však nedal odradit a na moře za jejich zády vyplul, jenomže loď ztroskotala. Zachránili se všichni námořníci i Robinson a v pořádku se dostali do Londýna. Tehdy si řekl, že už na moře nikdy nevstoupí. Robinson se rozhodl, že si prohlédne město a poté se vrátí dostavníkem domů, ale ten odjížděl až za týden. Měl dost peněz na zaplacení ubytování a tak mohl v Londýně zůstat, jenže vše prohrál v kostkách a zůstal bez peněz. V přístavu se seznámí s kapitánem lodi plující do Afriky, nechá se přemluvit a pluje s ním. Loď, ale přepadnou piráti, většina posádky je pobita, někteří prodáni do otroctví Robinson také. Je však zraněný a tak ho piráti vezmou k jejich kapitánu, který si ho velice oblíbí. Po čtyři roky plánoval útěk a konečně se mu to podařilo. Utekl s domorodým chlapcem Xurym na malém člunu. Jsou zachráněni španělskou lodí plující do Brazílie, ta ale ztroskotá, jediný Robinson se zachrání na neobydleném ostrově.
Objevil zde útulnou jeskyni ve které se začal zabydlovat. Při běžné pochůzce po ostrově se mu naskytl hrůzostrašný pohled. Uviděl divochy, kteří zabili mladého divocha a chtěli ho sníst. Druhý mladík se snažil uprchnout. S pomocí Robinsona se mu to podařilo. Spřátelili se a protože byl pátek, nazval Robinson divocha Pátkem. Uběhlo mnoho let a Robinson se nakonec šťastně dostal domů. Pátka, svého věrného přítele vzal s sebou.
Sižet
Knížka Robinson Crusoe je psaná v ich- formě a tříděná na kapitoly. Je to román dobrodružný a z hlediska způsobu zpracování je to román satirický.

17. bleskovka

8. prosince 2007 v 21:25 | liz |  Bleskovky
Lehké hádání...více otázek...tak se dej do toho!

1. Kdo to je?
2. Jakou barvu má její tričko před zčernobílením?
3. Za kolik dní jsou Vánoce?
4: Za kolik dní je Silvestra?
5. Kdy máš narozeniny?
6. Jak se jmenuješ?
7. Kolik je ti let?
8. Jak jsi se dostal(a) na můj blog?
9. Co jsi dělala před tím, než jsi řešil(a) tuhle bleskovku?
10. Co chceš na diplom?

Diplomy


Moje návrhy 1

8. prosince 2007 v 19:16 | liz |  Moje návrhy
K tomuto super koníčku mě přivedla moje učitelka výtvarky a mě se to chytlo a nechtělo pustit. Když jsem viděla, že některé holky prezentují svoje návrhy na blogu....proč bych se nemohla přidat? Tak si zkuste představit tyto šaty ve skutečnosti ;) je mi teprve 13 a k realitě mají ještě daleko :) ale slibuju, že budu trénovat :)
P. S. : Omlouvám se, že nejsou zrovna kvalitní, ale aspoň že něco ne?