Magický význam potravin

16. prosince 2007 v 15:39 | liz |  Magie
MAGICKÝ VÝZNAM POTRAVIN
ARAŠÍDY
- arašídy, jmenuji jako zástupce všech plodů ve skořápce. Všechny tyto plody jsou určeny k vnitřnímu klidu a jsou symbolem ženské plodnosti
ARTYČOKY
- regulují látkovou výměnu v orgánech trávícího traktu. Nejlépe je jíst je rukama (přírodní stolování), odlupují se lístek za lístkem a nechají se jen tak rozplynout v ústech.
BAZALKA
- Indie je mateřská země této rostliny. Používala se a nadále je používána jako ochrana proti démonům a na výrobu svěcené vody.
CELER
- jeden z nejsilnějších prostředků podporující mužskou potenci a ženskou touhu. Dává energii do krve.
ČOČKA
- je znamením dárce štěstí a symbolizuje, jako všechny plody ve slupce, ženskou plodnost.
ESTRAGON
- jeho latinský název je dracunculus což znamená malý drak. Takto je pojmenován pro svou pronikavou pálivou chuť a úzké listy a kořen. Lze jím vyléčit uštknutí hadem.
FENYKL
- zeštíhluje, ale také dodává sílu.
GRANÁTOVÉ JABLKO
- je symbolem věrnosti v lásce a lásku spojuje.
HOŘČICE
- ve staré Indii se hořčice používala jako ochrana proti negativním energiím. Hořčičné výhonky byly dárci štěstí. V lásce pak je hořčice rostlinou věrnosti.
HOUBY
- jsou zdrojem silné prasíly lesa a tuto sílu nám také předávají. Jsou symbolem ochrany.
CHŘEST
- tuto zeleninu používáme abychom očistili naše tělo. Tyčinky chřestu jsou "symbolem sexu". Jejich tvar a obsah výživných látek probouzejí jarní touhy.
JABLKO
- všechny tyto magické druhy ovoce pocházejí přímo ze stromu poznání, jsou znamením plodnosti a lásky. Když jablko překrojíme napříč, jádřinec vytvoří pentagram, který je znamením ochrany.
JAHODA
- již ve středověku byla jahoda ochranným prostředkem proti jedům všeho druhu. Čarodějky jí v kuchyni oceňují především pro její smyslný vzhled.
KDOULE
- symbol štěstí, lásky a dlouhého života a během svateb hrají klíčovou roli jako "jablko plodnosti".
KRABY
- jsou symbolem Phalusse, obsahují cenné bílkoviny a dodávají sílu.
KRÁLÍK
- odedávna je symbolem štěstí a plodnosti.
MÁK
- posiluje mužskou pohlavní touhu.
MED
- je považován za symbol znovuzrození. Má mimo svou výjimečnou sladkost také konzervační vlastnosti.
MEDUŇKA
- těší a oživuje srdce, jak již věděla svatá Hildegarda. Má uklidňující účinky, pomáhá při odstranění křečí a působí proti depresím a strachu.
OBILÍ
- roste přímo z klína Země a umírá během žní. Symbolizuje mužský princip - semena vypadávají do půdy, aby dala vzniknout novému životu.
OLIVY
- první olivovích pochází ze sporu mezi Athénou a Poseidonem a tak se olivy staly plodem Athény. Olej, který se pracně získává z oliv, se dříve ke spotřebě používal jen vzácně, a to při náboženských obřadech při pomazání těla. Olivy obsahují vitamín B, který blahodárně působí na nervy, kůži a vlasy a mnoho důležitých mastných kyselin, a proto se olivy staly plodem krásy.
PAMPELIŠKA
- příroda nám tuto rostlinku darovala pro naše zdraví. Je očišťující, uklidňující a bohatá na vitamíny.
PAPRIKA
- podporuje krevní oběh, zvyšuje obranyschopnost, potlačuje stresové reakce, simuluje dobrý stav organismu a sexuální touhy.
PETRŽEL
- podporuje krevní oběh. Ovšem pozor, v těhotenství se musí s petrželí opatrně, poněvadž může vyvolat samovolný potrat. Již v antické době se používala petržel k vyvolání menstruace či k provedení potratu.
RAJČATA
- nazývaná též jablky života. Přinášejí nám sílu slunce a zahrnují nás štěstím.
ROZMARÝN
- má uklidňující účinky při vypětí a dává nám novou energie. Tato rostlinka symbolizuje lásku, touhu a krásné snění.
RYBA
- znamení ryb a také křesťanský symbol ukazují dvě poloviny Měsíce. A tak je ryba dítětem měsíce a moře, znamením ženství.
ŘEŘICHA
- je velmi bohatá na vitamíny a měli bychom ji sbírat jen v květnu u pramene potoků. Pomáhá při češtění ledvin, její oleje posilují imunitní systém a mají uklidňující účinky.
SEDMIKRÁSKA
- drobná a přece tak zářivá na lukách. Je velmi výživná a působí proti střevním zánětům..
ŠAFRÁN
- je jednou z nejstarších rostlin, které známe. Dodnes je považována za nejdražší. Je to droga, která se odpradávna používala k urychlení porodu. Dále se šafrán používal k barvení látek. V dávných dobách šafránem obarvený oděv znamenal moc a bohatství.
ŠALVĚJ
- v dřívějších dobách se o této rostlince uvažovalo, že dává nesmrtelnost. Byla považována za čarodějnou bylinu a ženy jí používaly k tvorbě mateřského mléka při kojení a také k léčení ženských nemocí.
VAVŘÍN ( bobkový list )
- symbolizuje slávu a moudrost, úspěch, vítězství a proroctví. Pokud ho použijete čerstvý a samotný, tak má lehké narkotizační účinky a může Vás uvést do slabého hypnotického stavu.
VEJCE
- je již po dlouhá staletí symbolem života, plodnosti, tvůrčí síly, ochrany a léčení.
ZÁZVOR
- má výraznou, pronikavou chuť, regulační a projímací účinky. Velmi dobře působí proti nachlazení a je účinným domácím prostředkem proti nevolnosti. V dávných dobách byl považován za zázračný kořen, který se používal proti moru.
Ahoj lidičky jestli se nudíte nebo máte nějáké starosti a chtěli by jste vědět jak to dopadne mrkněte se na tento odkaz: http://www.vestirna.com/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.